Díky nám bude parlament rozhodovat o uznání protilátek

15.9. 20212018x

Sdílíme s Vámi záznam vystoupení Terezy Hyťhové z jednání parlamentu ze 14.9.2021. Díky němu bude na pátečním jednání parlamentu projednáno téma uznávání protilátek na COVID-19. Držte nám palce! 

Tereza Hyťhová:

„Děkuji. Chci totiž tady říct, že opravdu rodiče a děti toho mají plné zuby. Takže pokud se zrušilo nesmyslné testování, které tady apeluji už několik měsíců, aby se zrušilo, tak za to velké díky, už to ale mělo být dávno. 

A za druhé, žádám ministra zdravotnictví a vládu, aby přehodnotili tohle rozhodnutí a konečně pustili všechny děti do škol bez podmínek. Jenom zopakuji například kauzu ve Vraném na Kladensku, kde paní ředitelka, paní učitelka byly odňaty ze školy právě z důvodu, že si odmítly nasadit roušku a odmítly se otestovat a pan starosta jim nedovolil vstup do školy. Teď zakládají komunitní školu a věřte mi nebo ne, já jsem se s těmi paními učitelkami setkala. Jsou to úžasné dámy, které učily dvacet let na té škole nebo přes dvacet let. No, není takových lidí škoda? A nikdo se jich nezastal. Myslím, že to je velká ostuda. Navíc když vezmu v potaz, že sice 111 dětí bylo pozitivních z nějakého milionu a falešná pozitivita testů je více než 60 % nebo kolem 70 %, tak o tom se snad už ani dále musíme bavit. Takže navrhuji zrušení roušek ve školách. To je první bod. 

Druhý bod si dovolím navrhnout Uznávání protilátek na COVID-19. Minulý týden jsem o tom hovořila v Partii na Primě. Tam tenhle dotaz padl a já jsem řekla, a ráda to tady zopakuji znovu, že nevidím důvod, proč člověk, který má vyšší míru protilátek než člověk naočkovaný dvěma dávkami, by neměl být od toho oproštěn. Vždyť on má vyšší, vyšší protilátky než ten očkovaný člověk! (Zvýšeným hlasem.) V tom případě, pokud je opravdu smyslem očkování, jak nám tvrdí pan ministr Adam Vojtěch a vláda, tvorba protilátek u lidí, tak v tom případě nevidím důvod, proč lidé, kteří ty protilátky mají, jim to není uznáváno, proč se musí očkovat? 

Jestli je tam jiný význam typu byznys s vakcínami, no, tak to v tom případě chápu, ale v tom případě ať změní naše vláda rétoriku a řekne lidem, že tady jde jenom o byznys. Protože když někdo má protilátky, nevidím důvod, proč by se měl znovu očkovat. Proto navrhuji uznávání protilátek na COVID-19. 

Třetí bod je Plošné zrušení roušek. Já si myslím, že po roce a půl už toho mají lidé skutečně, skutečně plné zuby. Dneska stejně, když jdete v obchodech, kde mají být roušky, tak buď ji má někdo na půl žerdi, nebo ji nemá vůbec, zkrátka už to ten účinek opravdu minulo a bůhví, jestli to nějaký účinek mělo. Takže bych chtěla navrhnout bod Plošné zrušení roušek. 

Čtvrtý bod je diskuse o ukončení pandemické pohotovosti. Už jsem toto navrhovala několikrát ještě před prázdninami, pokaždé mi tento bod byl zamítnut. Chtěla bych připomenout, že jsme také chtěli za Trikolóru Svobodní Soukromníci navrhnout ústavní žalobu. Žádný poslanecký klub ji však nepodpořil – kromě nezařazených poslanců, máme tudíž šest poslanců, kteří to podepsali, včetně mě, a žádná politická strana, žádný politický klub poslanecký to nepodpořil, takže jsou to jenom kecy, jestli tady někdo říká něco jiného. 

Mimochodem, náš právník pan docent Koudelka také již navrhl zrušení mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví právě kvůli testování a rouškám ve školách. Takže opravdu se snažíme všemi způsoby zrušit tyto věci, které si myslím, že jsou naprosto, ale naprosto zbytečné.“ 

Bráníme
normální svět, svobodu,
děti, zdraví a vaši peněženku

Přidejte se: CHCI BÝT SOUČÁSTÍ
Podpořte nás: CHCI PŘISPĚT DAR

Komentáře