Statistika nebo lež?

12.8. 2021414x

Špatná jsou statistická data nebo naše zdravotnictví? Opravdu jsme snad nejhorší na světě?

„Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí…“ zpívá se v písničce Jaroslava Uhlíře v pohádce Princové jsou na draka. Rád bych si vzal radu pana Uhlíře k srdci, ale nějak mi to při čtení aktuálních zpráv nejde. Ráno otevřu počítač a vidím titulek, že Česká republika je v počtu úmrtí na covid-19 čtvrtá nejhorší na světě, abych si hned vzápětí přečetl jinou zprávu, že projekt Chytrá karanténa už daňové poplatníky vyšel na téměř 752 milionů korun.

Platíme miliardy „na svojí záchranu“, abychom byli úplně nejhorší na světě? Nechci od politiků už slyšet nic o naší neukázněnosti. Neumím si ani na vteřinu představit, že gaussova křivka rozdělení pravděpodobností (ukáznění občané vs neukáznění) vykazuje u našich obyvatel nějaké diametrálně odlišné parametry než v ostatních zemí. Proto je pro mě jediné možné vysvětlení, že buď jsou české statistiky o počtu úmrtí na covid-19 vylhané, anebo je stav úrovně našeho zdravotnictví v naprosto katastrofálním stavu.

Obě možnosti se musí vyšetřit. Pokud jsou statistiky upravovány (respektive je uměle navyšován počet úmrtí na covid-19) potom jedině za účelem obohacení se osob, které mohou z těchto nafouknutých údajů profitovat. A nemluvím jen o příjemcích samotných miliard, ale i osobách, které si tímto upevňují své kariérní a profesní pozice.

Anebo je to pravda, a u nás skutečně na covid-19 umřelo úplně nejvíc lidí na světě, ale to pak zakládá na okamžité pohnání k zodpovědnosti celé vlády i politiků v krajích, kteří jsou za nemocniční systém u nás plně zodpovědní. Zdravotní odvody našich občanů jsou enormní a prostě není možné tento stav jen vzít na vědomí.

Musí už skončit totální chaos a personální devastace a musí se vyšetřit, kdo za tento stav nese politickou zodpovědnost. Naším cílem by měl být systém zdravotnictví spravedlivý pro všechny zúčastněné. 

Hlavní investice ve zdravotnictví musí být přece do lidí.

Zdroj dat ZDE.

Článek vyšel na portálu Parlamentní Listy ZDE.

Bráníme
normální svět, svobodu,
děti, zdraví a vaši peněženku

Přidejte se: CHCI BÝT SOUČÁSTÍ
Podpořte nás: CHCI PŘISPĚT DAR

Komentáře